Dit is er in Meierijstad te doen tijdens bevrijdingsdag!
MEIERIJSTAD – De vlag hangt net binnen, of hij kan alweer bijna worden uitgehangen, want Bevrijdingsdag staat ook alweer bijna voor de deur. Door de hele regio zijn al veel evenementen en activiteiten georganiseerd die met de bevrijding te maken hebben. Toch is er op Bevrijdingsdag zelf ook nog het een en ander te doen.
De dag staat vooral in het teken van vrijheidsmaaltijden. Deze worden – op Keldonk na – in iedere kern georganiseerd. De maaltijden zijn bedoeld om samen stil te staan bij het onderwerp vrijheid. Hieronder volgt een overzicht van alle vrijheidsmaaltijden:
- Boerdonk – Gemeenschapshuis Den Hazenpot
- Eerde – De Eerdse Molen
- Erp – Binnenplein Raadhuis
- Mariaheide – Bij de Kerk (Pastoor van Haarenstraat 40)
- Nijnsel – De Beckart
- Olland – Gemeenschapshuis De Loop'r
- Sint-Oedenrode – De Beurs, Heuvel 44
- Schijndel – Plein 1944, op het grasveld voor slagerij Dennis van de Ven
- Veghel Centrum – Kiosk in het Julianapark
- Veghel De Koolekampen – De Koolenkampen, bij de Peppelhof
- Veghel De Scheiffelaar – Bij de wadi, bij Scheiffelaar 505
- Veghel De Zeven Eiken – Wijkgebouw De Zeven Eiken (Peellandstraat 28)
- Veghels Buiten – Pleintje bij Papenakker 10
- Veghel West (samen met wijkvereniging De Bloemenwijk) – Wijkgebouw De Bloemfontein
- Veghel Zuid – Speelplaats bij basisschool De Vijfmaster / Wijkgebouw 't Zoeklicht
- Wijbosch – Casa del Arte, Schoolstraat 21
- Zijtaart – Edith Steinplein
De vrijheidsmaaltijden starten om 12.00 uur en duren tot 13.30 uur. Aanmelden is niet nodig, maar er is ruimte voor ongeveer 50 personen per locatie.
Fier op Vrijheid
Naast de vrijheidsmaaltijden worden er nog een aantal andere activiteiten georganiseerd. In Wijbosch wordt bijvoorbeeld voor de zesde keer het festival "Fier op Vrijheid" gehouden, zoals elk jaar bij Casa del Arte. Tijdens dit festival is er aandacht voor muziek, kunst, eten en workshops.
Ook wordt tijdens dit festival het vrijheidsvuur ontstoken. Traditiegetrouw is er een loopgroep vanuit Wijbosch naar Wageningen gegaan om het vrijheidsvuur op te halen en vervolgens lopend naar Wijbosch te brengen. Naar verwachting arriveert de loopgroep rond 15.00 uur bij Casa del Arte om daar het vuur te ontsteken.
Basement 21
In de Afzakkerij aan de Noordkade in Veghel speelt op Bevrijdingsdag de band Basement 21. Deze band brengt een mix van rock en blues, maar speelt ook gevoelige ballads. Hun muziek is geïnspireerd door artiesten als Eric Clapton, Jimi Hendrix en Bryan Adams. Het optreden begint om 15.00 uur.
Zijn we een evenement vergeten?
Stuur het door naar: redactie@omroepmeierij.nl.