Lezing werpt nieuw licht op het veelzijdige leven van Bernard van Dam

SCHIJNDEL – Heemkundekring Schijndel organiseert op maandag 12 mei een bijzondere lezing over Bernard van Dam. Deze markante Brabander was bekend als molenaar, journalist, cartoonist en schrijver van kronieken over het dorpsleven. De lezing wordt gegeven door zijn kleinzoon Nard Jansen.
Fotograaf: Stichting Bernard van Dam

Van Dam werd geboren in Eerde en begon zijn carrière als bakker en molenaar. Hij ontpopte zich vanaf zijn 45e tot een politieke tekenaar en journalist voor agrarische weekbladen. Zijn werk bevatte de nodige maatschappijkritiek en humor, en gaf een stem aan de vaak vergeten kleine boeren. Zijn bekendste werk, Oud-Brabants Dorpsleven uit 1972, is nog altijd geliefd, maar vormt slechts een fractie van zijn werk. In 2020 werd zijn volledige werk gebundeld in een boekenserie van meer dan 3.000 pagina’s, erkend als Brabants cultureel erfgoed.

Tijdens de lezing worden niet alleen zijn tekeningen en artikelen besproken, maar ook zijn veelzijdige rol binnen de Eerdse gemeenschap. Van Dam was organist, koordirigent, mediator en natuurbeschermer. De lezing belicht ook zijn karaktervolle persoonlijkheid, aan de hand van unieke foto’s, anekdotes en illustraties.

De lezing vindt plaats in Spectrum Schijndel en begint om 20:00 uur.